Niayesh Boutique Hotel, Shiraz
Niayesh Boutique Hotel, Shiraz
Niayesh Boutique Hotel, Shiraz
Niayesh Boutique Hotel, Shiraz
Niayesh Boutique Hotel, Shiraz
Niayesh Boutique Hotel, Shiraz
Niayesh Boutique Hotel, Shiraz
Niayesh Boutique Hotel, Shiraz

هتل سنتی نیایش شیراز

اهالی شیراز ادعایی درباره اینکه شهرشان نصف جهان است ندارند، اما رقابت تنگاتنگی با اصفهان برای جذب هرچه بیشتر گردشگران داخلی و توریست های خارجی دارند. شهری که به عنوان پایتخت شعر و فرهنگ ایران شناخته می شود و باوری شاعرانه در میان مردم وجود دارد که می گویند حتی تنفس در هوای اردیبهشت ماه شیراز می تواند انسان را شاعر کند. شیراز را شهر سعدی و حافظ نیز می نامند؛ دو تن از مشهورترین شعرای زبان فارسی که شهرتشان محدود به مرزهای ایران نشده و در سراسر جهان شناخته شده اند. از سفر زمینی گرفته تا سفر هوایی، برای سفر به شیراز گزینه های زیادی پیش روی مسافران است، اما مهم تر از نحوه سفر چگونگی اقامت در شیراز است. در ادامه این متن می خواهیم یکی از بهترین گزینه های اقامت در شیراز را به شما پیشنهاد دهیم. مسافرت به شیراز می تواند لذت بخش تر شود وقتی شما در انتخاب هتل دقت لازم را کرده باشید. هتل های شیراز از جمله مشهورترین هتل های ایران هستند. به عنوان مثال «هتل بزرگ شیراز» یکی از هتل های معرف شیراز است و حتی گفته می شود یکی از لوکس ترین هتل های ایران هتل شیراز است. هتلی که در نزدیکی دروازه قرآن قرار دارد و از پنجره های هتل می توان نمای زیبایی از شهر را دید. با این وجود برخی از گردشگران هتل چمران را به عنوان بهترین هتل شیراز می شناسند که ساختمان بلند مرتبه اش نمای جالبی از این شهر تاریخی به نمایش می گذارد. اقامت در هتل های شیراز ایران را در ذهن توریست های خارجی خاطره انگیز می کند. مناظر قابل مشاهده از پنجره های هر دوی این هتل ها تصویری از یک باغ شهر بزرگ را نشان می دهد که در آن انواع درختان و به خصوص نارنج دیده می شود. با این وجود برخی از مسافران برای پیدا کردن هتل در شیراز ارزان بودن هتل را در اولویت قرار می دهند. پیشنهاد ما به شما این است که هر دو گزینه را با هم و در کنار هم در یک هتل جستجو کنید و لذا، برای رزرو هتل در شیراز ما به شما هتل سنتی نیاش شیراز را پیشنهاد می کنیم. هتل سنتی شیراز در اصل یک عمارت قدیمی است. شیراز به داشتن خانه های بزرگ و قدیمی مشهور است اگرچه این روزها با تغییر سبک زندگی بسیار از خانه های قدیمی این شهر تخریب شده اند اما معدود خانه های بازمانده از گذشته، نشانه های معماری زیبای این شهر را در خود دارد. هتل سنتی نیایش شیراز در بافت سنتی شیراز قرار دارد. محیط دلنشین و معماری بی نظیر این هتل می تواند خاطره خوبی از سفر به شیراز را در ذهن مسافران باقی بگذارد. رستوران هتل نیایش شیراز هم با داشتن منوی متنوعی از غذاهای سنتی شیرازی مجموعه ای مطبوع را فراهم کرده است. هتل سنتی نیایش به عنوان اولین هتل سنتی شیراز نیز شناخته می شود. قبل از سفر به شهر حافظ و سعدی و ثبت رزرو هتل شیراز نام هتل سنتی نیایش را در خاطر داشته باشید. در ادامه با این هتل بیشتر آشنا می شویم.

هتل سنتی نیایش شیراز

هتل سنتی نیایش شیراز

تلفن و آدرس هتل نیایش شیراز

هتل سنتی نیایش، پیش از تبدیل به هتل، خانه ای قدیمی متعلق به خانواده ای شیرازی بوده است. خانه ای که جزو آثار تاریخی و فرهنگی این شهر نیز به شمار می آید و حتی می شود گفت حق بزرگی بر گردن فرهنگ و هنر شیراز دارد. ساختمان زیبای هتل نیایش، زمانی محل چاپ اولین روزنامه در شیراز بوده است. بیش از 100 سال پیش اولین روزنامه شهر شیراز به نام «روزنامه شیراز» در این ساختمان منتشر شد. علاوه بر آن، این ساختمان مجلل، سال ها محل رفت و آمد ادبای معاصر شیراز بوده و محفل ادبی این شهر با نام «انجمن ادب شیراز» در ساختمان فعلی هتل برگزار می شده است. از سال 88 به دنبال بازسازی این عمارت قدیمی، هتلی سنتی نیایش راه اندازی شد. به غیر از کاربری فرهنگی ساختمان هتل، محل استقرار هتل نیایش نیز می تواند امتیاز ویژه برای مسافران و گردشگران داشته باشد. هتل سنتی نیاش، در بافت تاریخی شیراز قرار گرفته و فاصله آن تا مجموعه های تاریخی این شهر کم و دسترسی خوبی برای رسیدن آسان به مراکز تاریخی و توریستی شیراز دارد. پیدا کردن آدرس هتل نیایش شیراز، سخت نیست، زیرا شهرت این هتل زیبا باعث شده تا با یک جستجوی ساده در اینترنت نشانی آن را پگیدا کنید. برای رزرو هتل نیاش شیراز تلفن 09353836810 را به خاطر داشته باشید و می توانید تلفن و آدرس هتل نیایش شیراز را طریق همین شماره تماس جویا شوید. اما برای راحت ترین مسیر برای رسیدن به هتل سنتی نیاش شیراز به این نشانی مراجعه کنید: شیراز، سه راه نمازی به سمت شاهچراغ، کوچه کلانتری عباسی، بعد از بی بی دختران، کوچه شاهزاده جمالی، پلاک 10. از محل هتل تا ارگ کریمخانی تنها چند دقیقه پیاده روی فاصله است. حتی زائران حرم شاهچراغ(ع)، نیز با طی فاصله کمی می توانند خود را به حرم برسانند. هتل سنتی نیاش در بافت قدیمی شهر واقع شده، و راه دسترسی به آن از کوچه فرعی کلانتری عباسی اتوموبیل رو می باشد، این موقعیت باعث می شود تا اقامت در هتل فارغ از مزاحمت و آلودگی صوتی ناشی از رفت و آمد اتوموبیل ها در خیابان اصلی باشد. همین موضوع برای گردشگرانی که می خواهند بیشترین استفاده را از فضای سنتی هتل نیایش ببرند، امتیاز ویژه ای به شمار می رود. هتل نیایش 23 اتاق دارد که شامل اتاق یک تخته تا 5 تخته است. علاوه بر این اتاق ها یک سوئیت 6 تخته نیز در این هتل وجود دارد که مناسب خانواده های پر جمعیت است.

 

هتل سنتی نیایش شیراز

هتل سنتی نیایش شیراز

هتل های سنتی شیراز

شیراز از جمله معدود شهر های ایران است که از حمله مغول به ایران در امان ماند و در حالی که دیگر شهر های ایران به خاطر حمله وحشیانه مغولان خراب و ویران شده بود، با تدبیر حاکم شیراز این شهر توانست از مهلکه بزرگی به سلامت عبور کند. به همین خاطر است که در بافت این شهر شاهد حضور ابنیه تاریخی متعددی هستیم. علاوه بر اماکن توریستی و تاریخی، خانه های بزرگ و قدیمی در شیراز وجود دارند. خانه هایی که اگرچه عمرشان به دوران حمله مغول قد نمی دهد اما از نظر سن و سال بیش از یک قرن عمر دارند. برخی از این خانه ها که از نظر مساحت زیر بنا و تعداد اتاق ها و معماری مناسبت استفاده در امور اقامتی بوده اند تبدیل به هتل های سنتی شده اند. هتل های سنتی شیراز را مجموعه ای از چنین خانه های تاریخی تشکیل می دهد که یکی از آن ها هتل سنتی نیایش است. در میان نام هتلهای شیراز می توان از هتل سنتی گلشن شیراز، هتل سنتی راز شیراز و هتل سنتی فروغ شیراز نیز نام برد. هتل گلشن عمارتی تاریخی است که زمان ساخت آن به اواخر دوران زندیه یا اوایل دوران قاجار باز می گردد. این هتل از نظر موقعیت در نزدیکی هتل سنتی نیایش قرار دارد. هتل سنتی راز نیز در خانه ای قدیمی در نزدیکی مسجد نصیرالملک قرار دارد. هتل سنتی فروغ شیراز نیز در سه راه نمازی، جنب موزه فروغ الملک قرار گرفته است. این خانه قدیمی زمانی منزل فروغ الملک قوام بوده است و معماری آن مربوط به اواخر دوران قاجار است. ایجاد هتل سنتی در شیراز به دلیل حفظ بافت تاریخی شهر و احیای آن در سال های اخیر رونق گرفته است. در لیست هتل های سنتی شیراز می توان به نام هتل کریمخان نیز اشاره کرد که معماری آن تلفیقی از معماری سنتی و مدرن است.

 

هتل سنتی نیایش شیراز

هتل سنتی نیایش شیراز

اقامتگاه ها و خانه های سنتی شیراز

مدیران شهری شهر شیراز چند سالی است که به دنبال احیای بافت تاریخی این شهر هستند و معتقدند می شود با تبدیل خانه های قدیمی به هتل های سنتی یا خانه مسافر، درآمد پایداری را برای شهرشان به وجود آورند. از نظر آنها هتل های مدرن را می شود در هر جای دنیا ساخت اما این اصالت بافت تاریخی است که می تواند فرهنگ شیراز را به گردشگران نشان دهد و مانع از بین رفتن آن گردد. توسعه اقامتگاه و خانه های سنتی شیراز از یک سو باعث رونق گرفتن بیش از پیش صنعت گردشگری در این شهر شده و از سوی دیگر زمینه را برای معرفی این شهر تاریخی به گردشگران داخلی و خارجی را فراهم می کند. خانه های سنتی شیراز که بیشتر در بخش قدیمی این شهر دیده می شوند، ظرفیت خوبی را برای ایجاد مشاغل مرتبط با گردشگری فرآهم می کنند. اقامتگاه سنتی هتل نیایش یکی از نمونه های موفق احیای بافت سنتی و بهره برداری از خانه های قدیمی در شیراز است. مهمانپذیرهای شیراز نیز که از نظر قیمت اتاق و اقامت ارزان تر از هتل های مدرن این شهر هستند، می توانند برای گردشگران خارجی به خصوص مسافران اروپایی که در سفر تلاش می کنند در هزینه ها صرفه جویی کنند، گزینه مناسبی برای اقامت باشد. با این همه، مهمانسرای سنتی برای توریست های فرنگی، جزو اولویت های اقامت به شمار می رود. علاوه بر آن مسافرخانه های شیراز نیز در رقابت بااماکن اقامتی مانند خانه های مبله و هاستل ها از وضعیت خوبی برخوردار هستند، اما برای بهترین انتخاب جهت اقامت در شیراز و استفاده از فضای خاص این شهر که نمادی از فرهنگ و هنر ایرانی به شمار می رود، هتل های سنتی گزینه ای است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

 

 بیشتر:

- جزئیات پرداخت هزینه اقامت در هتل سنتی نیایش شیراز

- قیمت اتاقهای هتل سنتی نیایش شیراز

- رزرو هتل سنتی نیایش شیراز

- آدرس هتل سنتی نیایش شیراز

- شماره تلفن هتل سنتی نیایش شیراز

- شیراز را دوست ندارید؟ >> اجاره شله دیزین

 

هتل سنتی نیایش شیراز   هتل سنتی نیایش شیراز   هتل سنتی نیایش شیراز   هتل سنتی نیایش شیراز